Szakképzési híd

Szekszárdi Kolping Iskola Szakképzési HÍD II-20 hónapos programjáról

A Szekszárdi Kolping Iskola szakképzési HÍD - programja azoknak a tanulóknak, kíván új esélyt adni, akik nem fejezték be az általános iskola 7. vagy 8. osztályát, de betöltötték már 15. életévüket. Ezeknek a diákoknak az iskola korábban kudarcélményt jelentett, akiknek tanulmányi előmenetele akadozott, illetve beilleszkedési nehézségeik adódtak. Elsődleges cél a foglalkoztathatóság érdekében a résztvevőknek középfokú oktatásba, szakképzésbe való bekapcsolódásához szükséges ismeretek és végzettség biztosítása, valamint a munkába állást segítő rész- szakképesítéshez  juttatása.

Iskolánk 20 hónapos szakképzési HÍD II. program szerint működő osztályokat indít, amelyek közismereti és szakmai oktatásban részesülnek. Ennek eredményes befejezését követően tanulóink alapfokú tanulmányok befejezését bizonyító HÍD - tanúsítványt, illetve konyhai kisegítő vagy kerti munkás rész - szakképesítésről szóló szakközépiskolai bizonyítványt szereznek. Tanulmányaikat középfokú oktatási intézményekben folytathatják.