Ökoiskola

„A fenntarthatóság pedagógiája a változás pedagógiája: egyik fő célja, hogy a szereplőkben a közös tudás kialakításán és az ehhez vezető folyamat bejárásán keresztül szemléletváltást készítsen elő.”
(Réti Mónika: Környezeti nevelés és fenntartható fejlődés)

Szeretettel üdvözlünk mindenkit az Ökoiskolánk oldalán!

Iskolánk nagy örömünkre 2017 szeptemberétől újra ökoiskolává válhatott.
Katolikus középiskolaként elhivatottak vagyunk a fenntartható fejlődésben, így a mindennapjainkat, a programjainkat is ennek megfelelően alakítjuk.
A 17 Globális Cél mentén igyekszünk iskolánkban a nevelési-oktatási feladatokat ellátni.

Mitől ökoiskola egy iskola?

Az ökoiskolákban nemcsak a természettudományos tantárgyak során kerül szóba a környezetvédelem, a természetvédelem, a fenntarthatóság, hanem az iskolai élet minden területén. Bármely cselekedet, program esetén szem előtt tartjuk a fenntarthatóság elveit, s ennek megfelelően munkálkodunk, így válhat majd mindenkiből környezettudatosan cselekvő állampolgár.
Iskolánk ökoiskolai munkatervei:

Ökoiskolánk éves beszámolói: