Tanulók és tanárok szakmai kompetenciáinak fejlesztése külföldi szakmai gyakorlat által

projektszám 2019-1-HU01-KA102-060509

Főpályázó: INVESTELLA-TEAM KFT. KÉPZÉSI IRODA – SZEKSZÁRD
Konzorciumi tagok:
Szekszárdi Kolping Iskola - Szekszárd
Nagybajomi Kolping Iskola - Nagybajom
Baptista Eesély Szakképző Iskola - Szekszárd
Déli Aszc Teleki Zsigmond Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium – Villány
2020-tól
Kolping Nagyváthy János Szakképző Iskola - Csurgó, Nagybajom
Kisalföldi ASZC Roth Gyula Erdészeti Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium - Sopron

Erasmus+ „Oktatók mobilitása”

A Szekszárdi Kolping Iskola 2014 óta vesz részt Erasmus+ szakképzési mobilitási programokban, amely lehetővé tette a tanulók és a tanárok külföldi szakmai gyakorlaton, tanulmányúton való részvételét. Szakács, kertész, asztalos és szociális gondozó tanulók teljesítettek szakmai gyakorlatot Németországban a nemzeti konzorcium tagjaként.

Határtalanul kirándulás 2019-ben és 2022-ben

A Szekszárdi Kolping Iskola 35 tanulóval és 3 kísérőtanárral október 7-11-ig tartó kiránduláson vett részt
Erdélyben a „Határtalanul” pályázat keretében. Számos csodálatos helyen jártunk, amely a magyar történelem szempontjából is kiemelkedően fontos volt. A program fő célja az volt, hogy iskolánk diákjai megismerhessék a határon túli magyarság életét, és erősítsük bennük a nemzeti összetartozás tudatát. Sokféle helyszínen jártunk, az idegenvezető kitűnően, nagyon érdekesen mutatta be a helyi nevezetességeket.
Az utazásunk első napján (október 7-én) Aradon megtekintettük a vértanúk emlékművét, ahol leróttuk a hősök előtt tiszteletünket. Utána Lippán megtekintettünk egy templomot, amely a Csíksomlyó utáni második legfontosabb zarándokhelye Erdélynek. Majd Dévára utaztunk, ahol felmentünk, és bejártuk „Magos Déva” várát.

TANODA

A PÁLYÁZAT ADATAI:

• a kedvezményezett neve: Szekszárdi Kolping Katolikus Szakképző Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
 a projekt címe: HÁTRÁNYKOMPENZÁLÓ TANODA PROGRAM MEGVALÓSÍTÁSA A SZEKSZÁRDI KOLPING SZAKISKOLÁBAN
 a szerződött támogatás összege: 29,91 MILLIÓ FORINT
 a támogatás mértéke (%-ban): 100%
 a projekt tervezett befejezési dátuma: 2016.10.17 – 2018.10.16.
 a projekt azonosító száma. EFOP-3.3.1-15-2015-00421

A PÁLYÁZAT CÉLJA
A pályázat alapvető célja a résztvevő hátrányos helyzetű tanulók körében a végzettség nélküli
iskolaelhagyás csökkentése, a képzettségi szint növelése és az iskolai sikeresség előmozdítása a
minőségi oktatáshoz, neveléshez való hozzáférés elősegítésével. Közvetlen cél a résztvevő
hátrányos helyzetű, kiemelten roma tanulók komplex személyiségfejlesztése, életpálya-építése
nem formális, informális keretek között, a tanulói és helyi szükségletekre reagálva.

Határtalanul kirándulás a 2018/2019-es tanévben

Határtalanul – kiutazás

2019. március 18-21. között Nagyváradon töltött néhány kellemes napot iskolánk 30 diákja és 4 pedagógusa, magyarságtudat erősítése, a magyar kapcsolatok építése céljából.
Első állomásként az odafelé vezető úton Nagyszalontára tértek be, hogy megtekintsék Arany János szülőházát.  Majd a második nap ellátogattak a Nagyváradi Szent László Római Katolikus Líceumba, ahol igazán nagy vendégszeretetben volt részük, és megismerkedtek az iskola történetével, tanáraival, szakács tanulóival és közös főzés keretében erélyi ételeket készíthettek az iskola tankonyhájában, melyet közösen fogyasztottak el.